Antika Dünyada Kuntika İşler

Hangi projeksiyon cihazını seçmek gerekir?


Teknolojinin her geçen gün gelişiyor olması  ve kendini yenilemesi teknolojik ürün çeşitliliğini sağlamaktadır. Ürün çeşitliliği kullanıcı açısından bir avantajdır. Fakat bazı durumlarda kafa karışıklığını da sebep olabilmektedir. Projeksiyon cihazları bakımından da durum tam olarak böyledir. Şu an bir projeksiyon cihazı almaya karar verseniz  alabileceğiniz ürün çeşitliliği, donanım özellikleri, marka çeşitliliği muhakkak bir kafa karışıklığına ve kararsızlığa sebep olacaktır.

Bunları yaşamamanız adına size bu konuda fikir sahibi olmanızı sağlayacak bazı önemli noktaları söyleyeceğiz. Öncelikle farklı ihtiyaçlara yönelik projeksiyon çeşitleri olduğundan ne amaçla alacağınızı belirlemek önemlidir.Çünkü evde sadece film izlemek amaçlı alacağınız bir projeksiyon cihazının kullanmayacağınız  kendi donanımsal özellikleri işinize yaramayacağından belki de boş yere fazladan bir bütçe ayırmanıza sebep olacaktır. Odanın büyüklüğü yada küçük olması yine projeksiyon cihazınızın modelini belirleyecektir. İş amaçlı alacağınız bir projeksiyon eğer sunumlarda kullanılacaksa taşınabilir laptop destekli pratik özelliklerini öne çıkaran bir model olmasını gerektirecektir. Eğer 3d oyun oynamayı  ve 3d boyutlu filmleri seviyorsanız 3d bir projeksiyon cihazını seçebilirsiniz.

Projeksiyon cihazını seçerken de en çok lamba ömrünün kaç saat olduğuna ,ışık gücünün parlaklığına ,projeksiyon perdesinin kalitesine ve kontrast ayarlarına dikkat etmeniz gerekir. Çözünürlük de önemli ve dikkat edilecek bir özelliktir. Çoğu tüketicinin yaptığı hatalardan biri elektronik aletleri alırken ön araştırmayı yapmamak ve bilinçsiz bir tercih yapmaktır. Daha sonra yaşanacak sıkıntılar da işte bu yüzden sizi zor duruma sokacaktır. Tüm bunları yaşamamak adına internet üzerinden teknoloji ile ilgili forumları almayı düşündüğünüz ürün ile ilgili kullanıcı yorumlarını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. 

Şeker ve bedenimiz
Çin Ülkesindeki Dev şirketleri küçültmeye zorluyor