Antika Dünyada Kuntika İşler

İskandinav ırkının sonunu kullandıkları ev içi kimyasallar getirecek


Kopenhag Üniversitesi’nden Profesör Niels Skakkebaek araştırma hakkında, “Endüstriyel ürünlerdeki endokrin engelleyici kimyasallarla insan spermlerinin işleyişi arasında ilk kez doğrudan bir bağlantı tespit ettik. Bulgularımız, bu kimyasalların önceden düşünüldüğünden daha tehlikeli olduğuna işaret. Fakat modern toplumlarda artan kısırlığı bu şekilde açıklayıp açıklayamayacağımızı gelecekteki araştırmalar gösterecek” dedi.

Üniversitenin araştırmalarını Almanya’daki bağımsız akredite olmuş laboratuvarlarda yapmış olmaları akla daha önce benzer bir araştırmayı yaptıklarını ve belki de bunu ikinci defa literatüre geçirmek için tekrarladıklarını düşündürtüyor. Kuzeyde bulunan iskandinav ülkelerinde genetik olarak çok az görülen bu durum nedeni ile böyle bir araştırmaya girdiklerini ve bu ülkelerde genel olarak bir sperm kalitesi düşüşünün ilahi takdir olamayacağı düşüncesi ile yaptıklarını ifade etmişlerdir.

Norveç üniversitesinin Almanya’da akredite olmuş bağımsız laboratuvarlar da yaptıkları araştırmaya göre, erkeklerde açıklanamayan sperm kalitesi düşüşünün sebebi evlerde kullanılan maddeler olabileceğini gösterdi. Ayrıca sperm kalitesi yanında orta yaş ve bu yaşın üzerindeki erkeklerde kısırlık oranının son 50 yıl içerisindeki artışında da bu maddelerin etkisinin olduğu ispat edilmiş oldu. Her ne kadar bu çalışmalar yıllar boyunca devam edecek olsa da ilk bulgular bu yönde sonuçları doğrular nitelikte.

Diş macunu, sabun, güneş kremi ve bazı plastik maddelerde bulunan her üç kimyasaldan birinin, erkeklerde sperm kalitesini düşürdüğü ortaya çıktı. Almanya’nın Bonn kentindeki Avrupa Çalışmaları merkezinde yapılan araştırmada, evlerde yaygın olarak ‘görülen‘ 96 kimyasaldan 30′u spermlerin yüzme hareketini doğrudan etkilediği tespit edildi. Öyle ki, spermler yumurtayı döllemek için kritik önem taşıyan enzimleri olması gerekenden daha erken salıyor.

Bu spermin dölleme yeteneğini direkt etkilemese de dölleme ihtiyacı olan anlarda bu enzimin daha önceden vücut tarafından salınması nedeni ile sperm dölleme yapacak enzimlere ulaşamıyor ve yumurta üzerinde tutunamıyor. Yani bir açıdan sperm, ‘kısır‘ hale geliyor. Araştırma, söz konusu kimyasalların vücuda aynı anda girmesi sonucunda bir tür ‘kokteyl etkisi’ ortaya çıktığını, yani kısırlaştırma etkisinin arttığını da ortaya koydu. Ayrıca orta yaşın üzerindeki bu etki beraberinde bazı spermin içinde bulunan ve belirli bir ömrü olan kromozomları da etkiliyor. Spermin hayat süresi ile spermin taşıdığı cinsiyeti belirlemek için önemli olan taşınan kromozomların hayat süresi normalde benzer süreler de olmak zorunda. Fakat yaşamın değişen şartları nedeni le bu tüm dünyada değişiklik göstermiş ve %% 10 oranında daha kısa yaşayan kromozomların varlığı 90 lı yıllarda tespit edilmiş ve bunun sonucu olarak tüm dünyada erkek cinsiyetinin %% 10 olarak dişi cinsiyetini taşıyan kromozomlar lehine dengesini bozulduğunun göstergesi olmuştur. Yani aslında normale göre %%10 oranında erkek olması gereken bebekler bu nedenle dişi olarak dünyaya gelmektedirler.

Almanyadaki yapılan bu araştırma bu süre farkını %%50 lere çıkardığını bu nedenle bu konuda bir önlem alınmadığı takdirde iskandinav ırkını devam ettirmek için normalden 4 kat daha fazla erkek bebek doğumuna ihtiyaç olduğu belirtilmiştir. 20 yıl içerisinde bir önlem alınmadığı takdirde geri döndürülemez bir noktaya gelerek yüzyıl içerisinde iskandinav ırkının tarih sayfalarından silinme ihtimali ile karşı karşıya gelineceği bildirildi.

The Independent, insanların söz konusu kimyasallara her gün gıda ve içeceklerin yanı sıra krem veya sabun yoluyla da maruz kaldığını; bu araştırmanın sonucunda Avrupa’da bazı ürünlerin kullanımına yasak veya kısıtlama getirilebileceğini yazdı.

Dünyadaki tüm erkeklerin benzer tehlike altında bulunmasına rağmen iskandinav erkeklerinin bu noktada daha fazla zarar görmesinin sebebi bu ırka özgün genetik bir farklılık olup olmaması üzerine çalışmaların şekilleneceği belirtiliyor.

Buradan çıkan sonuç; aslında insanlık tarihi belkide diş macunlarımız nedeni ile bitebilir.

2014 Model SEO Teknikleri
Şeker ve bedenimiz